سرعین

 (0 نفر)

شهرستان سرعین

شهرستان سرعین

شک ندارم حداقل یک بار هم که شده، نام شهرستان سرعین به گوشتان خورده و یا به این سرزمین سرسبز با چشمه های بهشتی گذرتان افتاده است. سرعین، شهرستانی با آثار باستانی، جاذبه های فوق العاده و طبیعی وآب درمانی هایی که از دل کوه های اطراف می جوشد، شهرتی ملی و جهانی را یدک می کشد و هر ساله سیل قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی را میزبانی می کند.
عمده شهرت سرعین، به خاطر وجود آب گرم های متعددی است که خواص درمانی فوق العاده ای دارد و تنها با امتحان کردن این آب گرم ها می توانید متوجه تاثیر باور نکردنیه این آبدرمانی ها بشوید. در ادامه با برخی از آثار و جاذبه های گردشگری شهرستان سرعین بیش تر آشنا می شویم پس با ما همراه باشید.
تپه باستانی آناهیتا
در غرب شهرستان سرعین، تپه ای باستانی و ارزشمند قرار گرفته است، که با توجه به اشیا و لوازم مکشوفه از این تپه، می توان گفت قدمت آن به اواخر هزاره اول و دوم پیش از میلاد بر می گردد. طبق اطلاعات به دست آمده، در این منطقه معابد و آتشکده هایی نیز وجود داشته است که برای انجام فرایض دینی زرتشتیان مورد استفاده قرار می گرفت. علاوه بر آن اشیای تاریخی دیگری نیز از این منطقه کشف شده است که نشان می دهد این منطقه تحت سلطه حکومت قراقویونلوها، آق قویونلوها و ایلخانان و سلوجوقیان بوده است.
دهکده صخره ای ویند کلخوران
دهکده ای بی نظیر و خارق العاده که به نوبه خود می تواند یکی از عجایب استان اردبیل و سرعین به شمار بیاید. دهکده ای با خانه های سنگی و معماری عجیب و کم نظیر که می تواند هر گردشگر و توریستی را به وجد بیاورد. طبق برخی اشیای مکشوفه، این دهکده متعلق به دوران ساسانیان، اشکانیان و اسلامی می باشد.
پیست اسکی آلوارس
نگران نباشید، سرعین برای کسانی که به ورزش های زمستانی علاقه دارند نیز برنامه هایی دارد. در 24 کیلومتری سرعین در دامنه های کوه سبلان، پیست اسکی آلوارس واقع است که حدود 6 الی 8 ماه سال دایر می باشد. شما می توانید در کنار ورزش های زمستانی، از مناظر اطراف این پیست مانند دشت هایی از گل های شقایق، کوهی و گون نیز استفاده کنید.
روستای آتشکده
روستای آتشکده، روستایی زیبا و سرسبز در شمال شهرستان سرعین می باشد. در این روستا آثاری از آتشکده ها و معابد قدیمی وجود دارد که به آن آتشکده آذرفریق می گویند. درباره این اثر تاریخی، روایات بسیاری مطرح شده است که به این موضوع اشاره دارد که در دوران قدیم به خصوص زمان حکومت ساسانیان یکی از مراکز مهم دینی زرتشتیان بوده است.
روستای شایق
روستای شایق بزرگ ترین روستای شهرستان سرعین می باشد. این روستا با طبیعت زیبایی که دارد و همچنین جاذبه های گردشگری مانند تپه های زال تپه سی و کلک لر تپه سی، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. اگر بخواهید به پیست اسکی آلوارس بروید باید از این روستا نیز عبور کنید.
آبگرم های سرعین
همین که وارد شهرستان سرعین می شوید، آبدرمانی ها توجهتان را جلب می کنند. آبدرمانی های بسیاری در سرعین وجود دارد که شما می توانید با رفتن به این آبدرمانی ها خستگی سفرتان را از تن به در کنید و سفرتان را با انرژی بیشتری ادامه دهید.
اما برای رفتن به هر سفری باید آگاهانه ازخانه خارج شوید. مطمئنن اگر بخواهید به سفر بروید، باید مکانه مناسبی را از قبل برای اسکان در نظر بگیرید. شما می توانید با مراجعه به سایت اتراق، ارزان ترین منزل ها و اتاق هارا رزرو کنید تا صرفه جویی قابل ملاحظه ای در سفرتان کرده باشید. مطئن باشید اتراق برای شما پیشنهادات فوق العاده ای دارد.

 جاذبه ها

منزل ها

مکان دربستی - سوئیت

سوئیت مبله در سرعین

سوئیت مبله دوخوابه در سرعین

سرعین

مکان دربستی - سوئیت

سوئیت مبله و تمیز در سرعین

سوئیت مبله و تمیز دوخوابه در سرعین

سرعین

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید