مشگین شهر

 (0 نفر)

شهرستان مشگین شهر تمدن مصور اردبیل

اگر برای مسافرت خود، به دنبال شهری با تاریخ کهن و گذشته تاریخی پر شکوه به همراه جاذبه های گردشگری هیجان انگیز می گردید، به شما پیشنهاد می کنم شهرستان مشگین شهر استان اردبیل را از دست ندهید. مشگین شهر، یکی از شهر های قدیمی اردبیل می باشد که قدمتش را با حکومت ساسانیان یکی می دانند.

پل مشگین شهر

مشگین شهر، با آب و هوایی بی نظیر، که بی اغراق می توان لقب بهشت سرسبز ایران را به این شهرستان نسبت داد، هرساله تعداد بسیار بالایی گردشگر به خود جذب می کند. مناظر کوهستانی، جاذبه ها و بناهای تاریخی، آب و هوایی بی نظیر و روح بخش بخصوص در فصول گرم سال و طبیعت سبز و بکر شهرستان مشگین شهر همه و همه دست به دست هم داده اند تا مشگین شهر را به شهرستانی توریستی و رویایی برای گردشگران تبدیل کند که ما در ادامه به معرفی تعدادی از جاذبه های گردشگری این شهرستان میپردازیم.
پل معلق مشگین شهر
یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه های مشگین شهر، پل معلق کابلی این شهرستان است. پلی بر فراز دره ای زیبا و رویایی که در ته آن رودخانه ای زیبا عابران پل را همراهی می کند. قضیه آن موقع هیجان انگیزتر می شود که بفهمید درحال عبور از طولانی ترین پل کابلی خاورمیانه هستید و اطرافتان دشتی زیبا قرار دارد که زیبایی هایش شمارا شگفت زده می کند.
سبلان
شاید نام سومین کوه بلند ایران یعنی سبلان به گوشتان خورده باشد. در 25 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مشگین شهر، کوه زیبای سبلان قرار دارد. اگر به کوه نوردی علاقه دارید حتما کوه سبلان را برای مقصد بعدیتان انتخاب کنید زیرا علاوه بر زیبایی های کوه، از طبیعت سبز اطراف کوهستان نیز می توانید استفاده کنید.
آبگرم قوتور سویی
در اطراف شهرستان مشگین شهر آبگرم های زیادی قرار دارد، یکی از آن ها، آبگرم قوتور سویی است که از دل کوهستان بیرون زده. این آبگرم، به دلیل داشتن گوگرد زیاد، هم ردیف با آب های معدنی سولفاته کلیسیک قرار دارد که برای امراض پوستی و سایر بیماری های عضلانی و پوستی بسیار مفید است.
مقبره شیخ حیدر
اگر به مکان ها تاریخی و باستانی علاقه دارید، به مقبره شیخ حیدر در مشگین شهر حتما سر بزنید. شیخ حیدر پدر شاه اسماعیل اول است. معماری بی نظیر این مقبره، تاریخ دوستان و معماران بسیاری را هر ساله به این منطقه می کشاند، شکل بیرونی این مقبره به صورت دایره ای است، اما داخل آن بصورت 12 ضلعی می باشد.
قلعه قهقهه
قلعه ای مربوط به دوران صفوی، که بیشتر فعالیت آن برای زندانی کردن فرزندان شاه طهماسب صفوی می باشد. این قلعه، در ارتفاعی حدود 1200 متری سطح دریا واقع شده است و دور تا دور آن پرتگاه های خطرناک و عمودی شکل وجود دارد، که بازدید از این قلعه همیشه برای بازدید کنندگان لذت بخش بوده است.
شیروان دره سی یا دره شیروان
به یکی از زیستگاه های وحشی واقع در منطقه سبلان یعنی دره شیروان برویم. دره ای زیبا که زیستگاه حیوانات وحشی متعدد مانند گرگ، روباه، قوچ و میش ارمنی، خرس قهوه ای می باشد که می تواند برای دوست داران طبیعت و حیوانات بسیار هیجان انگیز باشد. علاوه بر حیوانات، صخره های بریده بریده و زیبا در این منطقه توجه گردشگران را جلب می کند.
کهنه قلعه
زمان ساخت این قلعه تاریخی، به شاپور دوم ساسانی در سال 337 میلادی می رسد که در مدت 6 سال ساخته شده است. در باستان شناسی های انجام شده، سفال های دست ساز و دیگر اجسام مکشوفه و همچنین فلز های مفرغ مربوط به عصر آهن، نشان می دهد که این اجسام، متعلق به قومی مشهور به اورارتور می باشد.
اما مهم ترین مسئله برای یک سفر خاطره انگیز و به یادماندنی، برنامه ریزی قبل از سفر می باشد. یکی از کارهایی که قبل از سفرتان باید انجام دهید، رزرو منزل و یا اتاقی مناسب برای اسکانتان در شهر مقصدتان است. پیشنهاد ویژه ای که می خواهم در این قسمت از مقاله به شما بدهم، سایت اتراق است. شما می توانید با مراجعه به سایت اتراق، ارزان ترین و به صرفه ترین منزل هارا در شهر مقصد خود رزرو کنید. 


جاذبه ها

قلعه قهقهه، تبعیدگاهی مخوف در دل تاریخ

تبعیدگاهی مخوف

مشگین شهر
سفری به عصر آهن، با گورستان یئری

سفری به گورستانی مربوط به عصر آهن

مشگین شهر
شگفتی طبیعت اردبیل را در آبشار کری کری ببینید

آبشاری مرتفع و خروشان در مشکین

مشگین شهر
تاریخ مشکین شهر را در آرامگاه شیخ حیدر ببینید

آرامگاهی که پادشاه اول صفوی در آن آرمیده

مشگین شهر
هیجان سفر با قدم زدن بر روی پل معلق مشکین شهر

پلی بر فراز زیبایی های مشگین شهر

مشگین شهر
دریاچه آت گلی، نگینی در میان سبلان

سفری به مشگین شهر و دریاچه ای در دل کوه

مشگین شهر
منطقه صخره ای کپز، طبیعت دیدنی اردبیل

بر فراز سنگ های رسوبی عظیم قدم بزنید

مشگین شهر
در تفرجگاه اندبیل خلخال بر روی ابر ها قدم بزنید

طبیعتی بکر و در شهرستان بی نظیر خلخال

مشگین شهر

منزل ها

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی در مشگین شهر

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی در مشگین شهر قرار دارد

مشگین شهر

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی دلنشین در مشگین شهر

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی دلنشین در مشگین شهر قرار دارد

مشگین شهر

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی دلگشا در مشگین شهر

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی دلگشا در مشگین شهر قرار دارد

مشگین شهر

مکان دربستی - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی جذاب در مشگین شهر

اقامتگاه و مجتمع آب درمانی جذاب در مشگین شهر قرار دارد

مشگین شهر

مکان دربستی - سوئیت

اقامتگاه مناسب برای خانواده کوچک

مناسب برای خانواده کوچک

مشگین شهر

تجارب

تجارب و تفریحات حضوری

بزرگترین زیپلاین خاورمیانه

زیپ لاین رویای پرواز است که دوست‌داران سرعت و دلهره را در ارتفاع به چالش می‌کشد.

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید