کاشان

 (0 نفر)

کاشان

کاشان

شهرستان کاشان

شاید نام کاشان را بسیار شنیده باشید، و این شهرت به احتمال زیاد به خاطر داشتن گلاب های درجه یک این شهرستان می باشد. اما باید به شما بگویم که شهرستان کاشان علاوه بر پرورش گل و درختان و گیاهان داروئی، جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و حیرت انگیزی را نیز در خود جای داده است و همین موضوع باعث شده گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به خصوص در فصل گلاب گیری به این قسمت از استان اصفهان بروند.
اما شهرستان کاشان تاریخچه ای بسیار بلند دارند که افراد بزرگ بسیاری را در خود پرورانده است. اگر مسیرتان به این شهرستان فوق العاده زیبا و رنگارنگ افتاد حتما از صنایع دستی بی نظیر و خاص این منطقه نیز دیدن کنید، صنایع دستی بسیاری از گذشته در شهرستان کاشان فعالیت می کنند مانند قالی بافی، زری بافی، کاشیگری و... . ما در ادامه سعی داریم گوشه ای از زیبایی های شهرستان کاشان را برای شما شرح دهیم.

خانه بروجردی ها

اگر به شهرستان کاشان رفتید، به شما پیشنهاد می کنم حتما به محله سلطان امیر احمد رفته و از خانه بروجردی ها دیدن کنید. به این خانه برید تا با سبک فوق العاده معماری قرن 13 ایران از نزدیک آشنا شوید. این خانه با معماری زیبا و هوشمندانه خود که ساختش به زمان قاجار باز می گردد، به عنوان نگین گردشگری شهرستان کاشان معرفی می شود و مطمئن باشید از بازدید از این محل آرام لذت خواهید برد.

باغ فین کاشان

بیایید در سفر به کاشان، در بازدید از یک مکان، با یک تیر دو نشان بزنیم، یعنی به مکانی برویم که هم از آثار تاریخ آن لذت ببریم و هم از طبیعت زیبایش. میخواهم شما را با باغ زیبای فین کاشان آشنا کنم که به راستی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری این شهرستان به حساب می آید. با فواره های زیبای حوض این باغ و همچنین درختان بلند دو طرف باغ، حسی به شما دست می دهد که یادتان می رود در یک استان کویری هستید. باید این را هم اضافه کنم که حمام فین نیز در بخش جنوبی این باغ قرار دارد. حتما می دانید که حمام فین، قتل گاه مرد بزرگ و پر افتخار سرزمینمان یعنی امیر کبیر بوده است.

قمصر کاشان

به قسمت رنگارنگ شهرستان کاشان برویم. قمصر کاشان که با گلاب فوق العاده و بی نظیر خود شهرتی فراتر از کشورمان دارد یکی از زیباترین منطق کاشان می باشد. شاید برایتان هیجان انگیز باشد که بدانید قمصر تقریبا در اواسط بهار به رنگ صورتی در می آید که گل های محمدی باعث آن است. هرساله زیباترین فستیوال ایران یعنی مراسم گلاب گیری در این شهرستان برگزار می شود که تعداد زیادی از گردشگران را به این منطقه می کشاند.
اما شهرستان کاشان آثار بسیار متفاوت و خاصی مانند خانه طباطبایی ها، خانه عباسیان، خانه عامری ها، بازار سنتی کاشان، شهر زیرزمینی نوش آباد و دیگر زیبایی هارا در خود جای داده است که باعث توریستی بودن این شهرستان شده است. 

 

 

 


جاذبه ها

بازار سنتی کاشان، بازاری با معماری حیرت انگیز

بازاری با طراحی چشم نواز در اصفهان

کاشان
حمام سلطان امیر احمد کاشان، حمامی در قلب زیبایی

خلق هنری بی نظیر در حمامی تاریخی

کاشان
خانه بروجردی ها، خانه ای در میان تاریخ کاشان

خانه بروجردی ها، نماد معماری زیبا در اصفهان

کاشان
قمصر کاشان است و گلاب بی مثالش

آیین بی نظیر گلاب گیری را در قمصر کاشان ببینید

کاشان
باغ فین کاشان، شاهکار معماری ایرانی

باغ فین کاشان، باغی در میان زیبایی های کاشان

کاشان

منزل ها

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمانی دنج و آرام در کاشان

آپارتمانی دنج وآرام و یک خوابه می باشد

کاشان

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمانی تمیز در کاشان

این آپارتمان دو خوابه می باشد

کاشان

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمانی مبله و تمیز و مناسب در کاشان

آپارتمانی مبله و تمیز در کاشان است

کاشان

مکان دربستی - ویلا

ویلای سنتی در کاشان

ویلای سنتی دوخوابه در کاشان

کاشان

مکان دربستی - ویلا

ویلای تک خوابه دلگشا در کاشان

ویلای تک خوابه دلگشا در کاشان قرار دارد

کاشان

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمان مناسب در کاشان

آپارتمان مناسب تک خوابه در کاشان قرار دارد

کاشان

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمان تمیز و دلگشا در کاشان

آپارتمان تمیز و دلگشا تک خوابه در کاشان قرار دارد

کاشان

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمان دوخوابه ارزان در کاشان

آپارتمان دوخوابه ارزان در کاشان قرار دارد

کاشان

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید