نائین

 (0 نفر)

نائین

نائین

شهرستان نائین

شهرستان نائین در استان اصفهان، یکی از بزرگ ترین شهرستان های کشورمان می باشد. شهرستان نائین بزرگ ترین و سیع ترین شهرستان استان تلقی می شود. این شهرستان هم اکنون دارای سه بخش به نام های مرکزی، انارک و خور و بیابانک می باشد. از مهم ترین اتفاقات شهرستان نائین در زمان صفویه، دعوای نعمتی و حیدری بوده است که تا زمان مشروطه نیز ادامه داشت.
از نائین مردان بزرگی و فرهیخته ای به جهان معرفی شده است که هر کدام در یک علم سرآمد می باشند. درباره نام این شهرستان، روایات بسیاری مطرح شده است که باید بگوییم که همه بی اساس می باشند و در اصل نام این شهرستان از نام یک گیاه به نام (نی) گرفته شده است. در ادامه با جاذبه های گردشگری این شهرستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

نارین قلعه

نارین قلعه یا همان قلعه نارنج در شهرستان نائین قرار دارد. این بنا یکی از قدیمی ترین بناهای کشف شده دراین شهرستان می باشد. به گفته مورخان این بنا متعلق به دوره پارتیان و قبل از اسلام می باشد. این قلعه دارای چندین برج در چند گوشه می باشد. گفتنی است که قلعه نارنج به ثبت ملی نیز رسیده است.

خانه تاریخی پیرنیا

خانه پیرنیا که هم اکنون به عنوان موزه مردم شناسی مورد استفاده قرار می گیرد، قدیمی ترین خانه در شهرستان نائین می باشد. این خانه حدود 400 سال پیش و در زمان حکومت صفویه بنا شده است و از چندین قسمت مانند هشتی، دالان های متعدد، ایوان شاه نشین، گودال باغچه، باغ و اتاق نشیمن تشکیل شده است.

مسجد جامع نائین

مسجد جامع نائین در شهرستان نائین یکی از آثار ارزشمند این شهرستان محسوب می شود. این مسجد از معدود مساجد اولیه شبستانی است که کم تر در آن دست برده شده و تغییر یافته است. این مسجد به سبک مسجد پیامبر در مدینه ساخته شده است. ساختمان اولیه این مسجد در قرن دوم هجری قمری ساخته شده است.
این شهرستان بناها و مکان های گردشگری دیگری مانند قلعه محمدیه ( آشورگاه)، بازار تاریخی نائین، خانه تاریخی امامی، آب انبار معصوم خانی، قلعه رستم، کاروانسرای نیستانک، آسیاب آبی ریگاره و خانه فاطمی ها را نیز داراست. 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی 1 در نائین

اقامتگاه بوم گردی خاطره در نائین

نائین
0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی 2 در نائین

اقامتگاه بوم گردی خاطره درنائین

نائین
0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی 3 در نائین
اقامتگاه بوم گردی در نائین
نائین
0

مکان مشترک - اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی4 در نائین

اقامتگاه بوم گردی4 در نائین

نائین

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید