ایوان

 (0 نفر)

ایوان

ایوان

شهرستان ایوان

به منطقه ای کردنشین در شمال استان ایلام برویم. شهرستان ایوان یکی از مناطق کردنشین می باشد که جمعیت آن کرد کلهر می باشند. ایل کلهر را باید بزرگ ترین ایل در غرب کشور دانست. این شهرستان از آن دسته از شهرستان هایی در ایلام می باشد که آب و هوایی بسیار مطبوع و جاذبه های گردشگری بسیار جذابی دارد.
اگر قصد سفر به شهرستان ایوان را دارید باید خودتان را برای یک ماجراجویی جذاب آماده کنید، زیرا آبشار ها، طبیعت بکر، چشمه های خروشان و اماکن تاریخی و مذهبی این شهرستان مطمئنا شما را غافلگیر خواهد کرد. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با جاذبه ها گردشگری شهرستان ایوان بیش تر آشنا کنیم.

روستای خوران

در 7 کیلومتری شهر ایوان روستای خوش آب و هوا و بکر به نام خوران قرار دارد. این روستا از مناطق بکر و پر بازدید شهرستان ایوان محسوب می شود پس به شما نیز پیشنهاد می کنیم که به این منطقه بروید و از زیبایی هایش لذت ببرید. روستای توریستی خوران با باغات وسیع، درختان سرسبز و همچنین چشمه های خروشان مقصد گردگشری بسیار مناسبی برایتان خواهد بود.

طاق شیرین و فرهاد

حتما داستان شیرین و فرهاد را خوانده اید یا از آن خبر دارید. طاق شیرین و فرهاد در شهرستان ایوان، یادآور داستان معروف این دو نفر است. طبق داستان های محلی این طاق را فرهاد، برای استراحت شیرین درست کرده بود. جالب است بدانید که این طاق به ثبت ملی نیز رسیده است.

آتشکده سیاهگل ایوان

از دیگر آثار تاریخی شهرستان ایوان، آتشکده سیاهگل این شهرستان می باشد. این اثر تاریخی که یادگار دوران ساسانی می باشد، از دیگر جاذبه های دیدنی ایوان محسوب می شود که سالانه از گردشگران بسیاری میزبانی می کند. این آتشکده محل عبادت زردشتیان بوده و در منطقه ای بسیار زیبا و بکر قرار گرفته است.
از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان ایوان می توان به آتشکده سه پا، شکارگاه شره زول، پارک جنگلی سراب، محوطه گاومیش، قلعه شمیران، رودخانه کنگیر و... اشاره کرد.

 

 


جاذبه ها

غار طلسم‌ ایوان، غاری با سنگ هایی بسیار زیبا

غار طلسم‌ ایوان، غاری اسرار آمیز در ایلام

ایوان

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید