اهرم

 (0 نفر)

شهر اهرم

شهرستان تنگستان

می خواهیم با یکی دیگر از 10 شهرستان استان بوشهر آشنا شویم. استان بوشهر در جنوب کشورمان با سواحل بسیار زیبای که دارد یکی از مقصد های گردشگری مسافران در جنوب کشورمان محسوب می شود اما در این مقاله سعی داریم تا شما را با یکی از شهرستان های این استان، یعنی شهرستان تنگستان آشنا کنیم.شهرستان تنگستان به مرکزیت شهر اهرم.
شهرستان تنگستان آب و هوای ساحلی گرم و مرطوبی دارد و قسمت های مرکزی این شهرستان نیز گرم و خشک می باشد. شهرستان تنگستان از چند نظر برای استان بوشهر بسیار مهم و تاثیر گذار است یکی از دلایل مهم بودن این شهرستان وجود معادن شن و ماسه و گچ و سیمان ساختمانی می باشد. اما در ادامه با جاذبه های دیدنی و گردشگری شهرستان تنگستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

آبگرم میر احمد

استان بوشهر منبع نسبتا وسیعی از آب های درمانی و معدنی در جنوب کشورمان محسوب می شود. یکی از آب های معدنی معروف استان بوشهر و شهرستان تنگستان، آبگرم میر احمد است. این آبگرم که جزو آب های درمانی گوگردی می باشد، خاصیت درمانی بسیاری دارد. این آبگرم برای درمان بیماری های جلدی و پوستی و همچنین بیماری های مفصلی، بسیار تاثیر گذار است.

شهر اهرم

شهر اهرم که مرکز شهرستان تنگستان محسوب می شود، جاذبه های گردشگری بسیاری را در دل خود دارد. یکی از آن ها آبگرم شهر اهرم می باشد. جالب است بدانید که چشمه آبگرم اهرم بوشهر در سال86 به عنوان دهکده نمونه آب درمانی ایران انتخاب شده است. از دیگر جاذبه های شهر اهرم می توان به قلعه زائر خضر خان تنگستانی، امامزاده جعفر و سد انحرافی اهرم اشاره کرد.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید