برازجان

 (0 نفر)

برازجان

شهرستان دشتستان به مرکزیت برازجان

به سراغ پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهرستان استان بوشهر برویم. شهرستان دشتستان، شهرستانی بسیار زیبا در استان بوشهر که علاوه بر جاذبه های گردشگری متنوع و دل انگیزی که دارد، از نظر اقتصادی نیز یکی از شهرستان های مهم استان بوشهر محسوب می شود. خصوصا مرکز این شهر که برازجان می باشد یکی از نقاط گردشگری ناشناخته کشور است.
شهرستان دشتستان از نظر سیاسی، اقتصادی، حمل و نقل، صنعتی و کشاورزی حرف های بسیاری برای زدن دارد، علاوه بر همه این ها شهرستان تنگستان از نظر تاریخی نیز، یکی از شهرستان های کهن بوشهر محسوب می شود. تمدن این منطقه بسیار اهمیت دارد در ادامه با زیبایی های شهرستان تنگستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

آتشکده چم نرگسی

یکی از جاذبه های تاریخی شهرستان تنگستان، آتشکده چم نرگسی در روستای تنگ ارم واقع شده است. این آتشکده قدیمی که متعلق به دوران ساسانیان می باشد ارزش بسیاری برای این منطقه دارد و نشان دهنده سابقه بالای این روستا است این آتشکده در سال81 به ثبت ملی رسیده تا ارزش آن بیش از پیش برای همه ثابت شود.

آبشار زیراه

آبشار زیراه در شهرستان تنگستان، یکی از زیباترین آبشار های این شهرستان محسوب می شود. این آبشار با چشم اندازی دل فریب و بسیار زیبایی که دارد، چشم هر بیننده ای را می توان ساعت ها خیره به خود نگه دارد. این آبشار که در دهستان زیراه قرار دارد باعث شده که سالانه گردشگران و مسافران بسیاری برای دیدن این آبشار به این دهستان سفر کنند.

رودخانه دالکی

یکی از بلندترین رودخانه های جنوب کشور، رودخانه دالکی می باشد این رودخانه زیبا و بلند که حدود 225 کیلومتر درازا دارد، از ارتفاعات دشت ارژن در غرب شیراز سرچشمه گرفته و به سمت کازرون ادامه پیدا می کند. این رودخانه در مسیر خود با نام های محلی بسیاری شناخته می شود.
از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان تنگستان می توان به آبشار فاریاب، غار چهل خانه و کاخ کوروش دشتستان اشاره کرد.

 

 

 

 


جاذبه ها

چشمه آبگرم دالکی، آب و هوایی بی نظیر در بوشهر

چشمه ای با خواص درمانی ویژه

برازجان
دژ برازجان، نماد شهر برازجان

دژی در سرزمین زیبایی ها

برازجان
غار چله خانه، غاری در طبیعت برازجان

غار چله خانه، غاری در میانه های دشت

برازجان
سفری هیجان انگیز به کاخ کوروش در برازجان

کاخ کوروش، کاخی چند هزار ساله در برازجان

برازجان
کوشک اردشیر، بنایی به قدمت تاریخ

در کوشک اردشیر، به قلب تاریخ برازجان سفر کنید

برازجان

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید