بندر دیلم

 (0 نفر)

بندر دیلم

شهرستان دیلم

یکی دیگر از شهرستان های استان بوشهر، شهرستان دیلم می باشد. شهرستان دیلم را می توان یکی از شهرستان های پرگردشگر و زیبای بوشهر محسوب می شود و به دلیل نزدیکی دیلم به کشور های عرب زبان حوزه خلیج فارس، بازار های پر رونقی دارد.
شهرستان دیلم که در حدود 200 کیلومتری شمال بوشهر قرار دارد، در روزهای تعطیل به خصوص تعطیلات نوروز جزو شلوغ ترین شهرستان های استان بوشهر می شود. بندر دیلم با کرانه های ساحلی زیبا و همچنین رشته کوه های کم ارتفاعش، چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد. در ادامه با زیبایی های شهرستان دیلم بیش تر آَشنا خواهیم شد.

اسکله صیادی و بازار ماهی فروشان

حتما شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که وقتی به سفر می روید، به بازار های مقصد مورد نظرتان حتما سر می زنید. اسکله صیادی و بازار ماهی فروشان بندر دیلم نیز یکی از جاذبه های بسیار زیبا و متفاوت شهرستان دیلم محسوب می شود. شما می توانید با حضور در این بازار از ماهی ها و میگو های تازه خریداری کنید.

پارک آبی خاکی دیلم

از دیگر جاذبه های دیدنی بندر دیلم، پارک ساحلی و آبی خاکی این منطقه است. این پارک که در کنار ساحل قرار دارد با امکانات رفاهی مناسب مانند آلاچیق ها و فضای سبز زیبایی که دارد می تواند مکان بسیار مناسب و دل انگیزی برای سپری کردن زمان باشد. این مکان یکی از شلوغ ترین قسمت های اسکان مسافرین نوروزی است.

جنگل بیدو

 به طبیعت جنگلی شهرستان دیلم نیز سری بزنیم. یکی از جاذبه های زیبا و چشم نواز دیلم، جنگل بیدو در حدود10 کیلومتری جنوب شرقی دیلم است. این جنگل که در کنار روستای دیلم می باشد با درختان بلند و زیبا و همچنین تپه های سرسبز و آرامشی که این سرسبزی به ما می دهد، ما را با جلوه دیگری از جاذبه در جنوب کشور آشنا می کند.
از دیگر جاذبه های شهرستان دیلم می توان به کوه بیکس، بندر تاریخی حماد، پارک جنگلی عامری، کمپینگ ساحلی، بازارچه دستفروشان و... اشاره کرد.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید