بندردیر

 (0 نفر)

بندردیر

شهرستان دیر

شهرستان های استان بوشهر هرکدام جذابیت ها و مکان های دیدنی بسیاری برا عرضه به مسافران دارند. یکی از شهرستان هایی که می توانید با سفر به آن خاطرات جذابی را ثبت کنید، شهرستان بندری دیر است. ساحل بندر دیر، یکی از زیباترین و دل چسب ترین سواحل جنوب کشور می باشد. بندردیر، واقعا شما را جذب خود می کند.
شهرستان دیر، از نظر اقتصادی نیز نقش بسیار مهمی در استان بوشهر ایفا می کند. شهرستان دیر دارای سه اسکله می باشد که تامین کننده و صادر کننده انواع ماهی و میگو به داخل و خارج کشور می باشند. اما این شهرستان از نظر گردشگری نیز حرف هایی برای گفتن دارد، در ادامه با جاذبه های گردشگری این شهرستان هم بیش تر آشنا خواهیم شد.

مسجد بردستان

یکی از قدیمی ترین آثار شهرستان دیر، مسجد جامع بردستان می باشد. این مسجد با معماری های سنتی و زیبایی که دارد، نشان دهنده معماری اصیل ایران در زمان های گذشته می باشد. این مسجد بر روی تپه ای قدیمی قرار دارد. در کنار این مسجد گورستانی قدیمی نیز وجود دارد که بر اساس کشفیاتی که در این گورستان انجام شده و همچنین تکه سنگ های اطراف قبرستان، تاریخ شناسان این آثار تاریخی را مربوط به دوران چهارم و پنجم هجری قمری می دانند.

جزیره نخیلو

یکی از بی نظیرترین جاذبه های شهرستان دیر، جزیره نخیلو می باشد. جزیره نخیلو بهشت پرندگان در ستان بوشهر محسوب می شود. این جزیره را می توان جزو نادرترین جزایر دنیا در زمینه زادآوری پرندگان نادر و مهاجران دریای دانست. این جزیره با پوشش گیاهی منحصر به فردی که دارد محلی ایده آل برای تخم گذاری پرندگان می باشد.

ساحل بندر دیر

بندرهای بسیاری در کشورمان وجود دارند که هرکدام جذابیت های مربوط به خود را دارند. اما سواحل بندر دیر نسبت به وسعت خود یکی از زیباترین سواحل جنوب کشور را دارد. سواحل بندر دیر بسیار بکر و بی نظیر است و یکی از ویژگی های این بند، صادرات میگو می باشد. 

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید