بندرکنگان

 (0 نفر)

بندرکنگان

شهرستان کنگان

شهرستان کنگان یکی دیگر از شهرستان های استان بوشهر می باشد. اگر از زندگی در فضای آلوده شهری و سر و صداهای آن خسته شدید حتما یک سفر به جنوب کشورمان داشته باشید. می خواهیم به شما شهرستان کنگان در استان بوشهر را پیشنهاد کنیم.
مردم بندر کنگان در استان بوشهر علاوه بر ماهی گیری و صیادی به کار در زمین های کشاورزی و کاشتن جو و گندم عادت دارند. به شما حتما پیشنهاد می کنیم که به بندر کنگان بروید زیرا از آن دسته از مکان هایی است که بکر مانده و شاید خیلی ها این مکان را نمی شناسند، بندری بسیار تمیز با آب های آبی که بسیار چشم نواز است. در ادامه با زیبایی های این بندر بیش تر آشنا خواهیم شد.

گورستان صخره ای دره لیر

یکی از جاذبه های بسیار مهم شهرستان کنگان گورستان صخره ای لیر می باشد. به این گورستان، گور تمدن ها می گویند و علت نام گذاری نیز این است که مردم هایی از دین های مختلف در این گورستان به خاک سپرده شده اند.

قلعه نصوری

از جاذبه های تاریخی شهرستان کنگان و بندرکنگان که کم هم نیستند می توان به قلعه نصوری یا قلعه شیخ اشاره کرد.  این دژ را می توان در نزدیکی پارک ساحلی پیدا کرد. زمان ساخت این دژ به دوران قاجار برمی گردد. یکی از جذابیت های این دژ گچبری های جذاب آن می باشد که نشان از معماری اصیل ایرانی می باشد.

بندر سیراف

بندر سیراف در بخش مرکزی شهرستان کنگان قرار دارد. این بندر در زمان پس از اسلام یکی از بنادر باشکوه و بزرگ ایرانی-اسلامی محسوب می شد. این بندر در زمان گذشته به قدری رونق داشت که مالکان خانه های اشرافی در این منطقه، چوب مورد نیاز خود را از هند و آفریقا تهیه می کردند.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید