عسلویه

 (0 نفر)

عسلویه

شهرستان عسلویه

حتما تا به حال نام شهرستان عسلویه را بسیار شنیده اید. شهرستان عسلویه در جنوبی ترین قسمت استان بوشهر قرار دارد و با استان های فارس و هرمزگان همسایه است. بندر عسلویه را می توان به عنوان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی محسوب کرد که افراد بسیاری در این مجموعه کار می کنند.
فعالیت های بسیار دیگر مانند تجارت دریایی، دامپروری و کشاورزی، ماهی گیری و همچنین با ورود شرکت ها، افراد بسیار در این شرکت ها نیز مشغول به کار هستند. شهرستان عسلویه جدای از اهمیت اقتصادی بسیار بالایی که دارد، در زمینه گردشگری نیز بسیار فعال می باشد. با جاذبه های گردشگری این شهرستان در ادامه بیش تر آشنا خواهیم شد.

پارک ملی نایبند

به سراغ جذاب ترین و منحصر به فرد ترین جاذبه شهرستان عسلویه، یعنی پارک ملی نایبند برویم. این پارک به عنوان اولین پارک دریایی کشور در سواحل خلیج فارس شناخته می شود. شما هر آنچه که از طبیعت ساحلی انتظار دارید می توانید در این پارک ببینید. از لحاظ پوشش گیاهی نیز این منطقه با وجود جنگل های حرایی بسیار زیباتر شده است.

چشمه کلات

با شنیدن نام عسلویه شاید فکر کنید که در منطقه ای که پر از سکوهای نفتی و گازی است شاید جاذبه گردشگری آنچنانی نباشد اما می خواهم شما را با چشمه کلات در روستایی به همین نام آشنا کنم که منظره ای بسیار زیبا و چشم نوازی دارد. منظره کوه و صخره هایی که در کنار محیطی سرسبز و زیبا و چشمه ای پر از آب خود نمایی می کنند بسیار لذت بخش است.

روستای ساحلی بنود

روستای ساحلی بنود در حدود40 کیلومتری شهر عسلویه قرار دارد. این روستای آرام و کم جمعیت در کنار ساحلی زیبا و آرامش بخش مناظری بسیار دل انگیزی را بوجود آورده است. محیط بسیار آرام این روستا به دلیل آرامشی که دارد قابلیت این را دارد که به شهرک سینمایی طبیعی تبدیل شود.
از دیگر جاذبه های شهرستان عسلویه می توان به پارک ساحلی نخل تقی و دهکده گردشگری پازارگاد اشاره کرد.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید