دماوند

 

دماوند

شهرستان دماوند

یکی از مهم ترین شهرستان های استان تهران، شهرستان دماوند می باشد. دماوند به همراه تمام آثاری که در آن وجود دارد، به ثبت ملی رسیده است که این موضوع نشان دهنده اهمیت بسیار این شهرستان می باشد. این شهرستان در منطقه کوهستانی استان تهران قرار دارد و آب و هوای کوهستانی دارد.
شهرستان دماوند به عنوان منطقه گردشگری نمونه انتخاب شده است و این موضوع به این معناست که اگر به این منطقه سفر کردید شک نداشته باشید که به شما خوش خواهد گذشت. این را به یاد داشته باشید که سفر به شهرستان دماوند به معنای سفر به دنیای چشمه ها، باغات و میوه های خوش رنگ است. در ادامه با جاذبه های گردشگری دماوند آشنا خواهیم شد. همچنین می توانید جهت رزرو سوئیت در دماوند با ما در تماس باشید.

چشمه اعلا

یکی از مکان های معروف و زیبای شهرستان دماوند، چشمه اعلا می باشد. آب این چشمه از بارش باران و برف تامین می شود. اطراف این چشمه امکانات رفاهی زیادی برای مسافران در نظر گرفته شده است. درختان گیلاس و آلبالو، چایخانه و رستوران های اطراف این چشمه، منظره بسیار دل انگیز و آرامش بخشی به وجود آورده است.

پیست آبعلی

شاید نام پیست معروف آبعلی را در شهرستان دماوند شنیده باشید. این پیست یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشد. جالب است بدانید که این پیست، اولین پیست اسکی ساخته شده در ایران می باشد. از خدمات رفاهی تفریحی این پیست می توان به تله کابین، تله اسکی، پارکینگ و رستوران اشاره کرد.
دریاچه تار
اگر به آب و هوا و منظره قطعه ای از بهشت نیاز داشتید، حتما از دریاچه تار در شهرستان دماوند دیدن کنید. این دریاچه، داستان های بسیاری را از سر گذرانده که بیشترشان به افسانه شبیه اند تا داستان. مثلا یکی از داستان ها این است که شب ها موجودات عجیب غریب از کنار دریاچه رفت و آمد می کنند.

 

 


جاذبه ها

چشمه دیو آسیاب دماوند، اوج شکوه طبیعت پروردگار

زیبایی های دماوند در چشمه دیو آسیاب

دماوند

منزل ها

تجارب