لرستان

لرستان

 

رزرو سوئیت در استان لرستان

یکی از ضروریات زندگی هر شخصی، سفر است. گاهی لازم است انسان مدتی دور از زندگی روزمره شهری، دل به طبیعت بزند و مدتی استراحت کند. اما هر سفری باید آگاهانه باشد. یعنی باید قبل از سفر در مورده مکانه مورد نظرتان اطلاعات کافی جمع آوری کنید. اما امروز می خواهیم شمارا با استانی آشنا کنیم که ویژگی هایش مورد پسند همگان است. استانی با طبیعت بکر و بی نظیر ، کوه ها و جنگل های بلوطش و از همه مهم تر آبشار های زیبا و خروشانش دل هر بیننده ای را می برد. منظورمان همان استان لرستان است.
استان لرستان یکی از استان های زیبای کشومان است که به آبشار های خروشان و متنوعی که دارد شهرت دارد و همه ساله میزبانه تعداد قابل توجهی از گردشگران و توریست ها خارجی باشد. استان لرستان 11 شهرستان دارد و حدود 12 درصد از ذخیره آبی ایران را در اختیار دارد و از این نظر سومین استان پر آب کشور می باشد. استان لرستان علاوه بر طبیعت بکر وآب و هوایی که دارد یکی از استان های قدیمی کشورمان نیز می باشد. 
باید به شما بگویم که اگر به آثار تاریخی و همچنین اسرار کهنی که در دل این بناها پنهان شده علاقه دارید باید به شما تبریک بگویم زیرا استان درستی را انتخاب کردید. استان لرستان تنها استان ایران است که به تنهایی یکی از بخش های موزه ملی ایران را در اختیار گرفته و این موضوع به دلیل اهمیت بسیار بالای استان لرستان از جهت تاریخی می باشد. این چهار بخش شامل پیش از تاریخ، تاریخ و لرستان، دوران اسلام و مهر و سکه می باشد. به علت جاذبه های بسیار زیبای لرستان، ما امکان رزرو سوئیت در لرستان را فراهم کردیم.
قدمت لرستان شاید دلیلی بر گردشگر پذیر و ارزشمند بودن استان است. جالب است بدانید که در استان لرستان بیش از 250 غار با نقاشی ها، کنده کاری ها و سفالینه هایی وجود دارد که نیمی از آن ها ثبت ملی شده اند. غار های پیش از تاریخ منقوش مربوط به هومیان شاید جذاب ترین بخش استان گردی شما باشد.
استان لرستان دارای آب و هوای متنوعی است. به صورت کلی لرستان دارای سه نوع اقلیم سرد کوهستانی، معتدل مرکزی و گرم جنوبی می باشد. شما می توانید تنوع اقلیمی را از شمال به جنوب همچنین از شرق به غرب مشاهده کنید که همین تنوع اقلیمی باعث تنوع گیاهی در این استان شده است.
در این قسمت می خواهیم درباره پیشنهاد ویژه اتراق باشما صحبت کنیم. اگر قصد سفر به استان لرستان را دارید، می توانید به سایت اتراق مراجعه کرده و ارزان ترین و باکیفیت ترین منزل ها و اتاق هارا انتخاب کرده و رزرو کنید تا صرفه جویی قابل ملاحظه ای در خرج و مخارج سفرتان کرده باشید. مطمئن باشید با اتراق شگفت زده خواهید شد.
در ادامه قصد داریم شما را با شهرستان ها و جاذبه های گردشگری استان لرستان آشنا کنیم پس با ما در این سفر هیجان انگیز همراه باشید.

  شهرستان خرم آباد

شهرستان خرم آباد به عنوان مرکز استان لرستان، بزرگ ترین شهر لرنشین ایران می باشد. این شهرستان بر سر شاه راه تهران-خوزستان قرار گرفته که از نظر ارتباطی، اهمیت فراوانی برای کشورمان دارد. اما جدای از اهمیت مکانی خرم آباد، این شهرستان یکی از زیباترین شهرستان های کشورمان است. دره خرم آباد با چشمه ها و هوای دلپذیری که دارد به عنوان یکی از موقعیت های ممتاز طبیعی معرفی شده است.
چشمه ها، سراب های بی شمار، دریاچه فوق العاده زیبای کیو در قسمت مرکزی خرم آباد، این شهرستان را به یکی از مکان های بی نظیر تبدیل کرده که باعث جذب هرچه بیش تر گردشگر شده است.  از جمله دیدنی های دیگر شهرستان خرم آباد در استان لرستان می توان به قلعه معروف فلک الافلاک، مناره آجری، آبشار نوژیان، مقبره بابا طاهر، غار دوشه، موزه فلک الافلاک، بقعه شجاع الدین خورشید و بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگر اشاره کرد.

شهرستان بروجرد

به شهرستانی از استان لرستان برویم که از نظر گردشگران داخلی و خارجی، بهشت گردشگری ایران نام دارد. شهرستان بروجرد به دلیل داشتن طبیعت بکر و همچنین آثار باستانی فراوانی که دارد مقصد سفر بسیاری از تاریخ دوستان و طبیعت گردان داخلی و خارجی شده است. شهرستان بروجرد و پیرامون آن تپه های مختلف و دیدنی دارد که باستان شناسان قدمت آن هارا به دوران قبل تاریخ تا عصر امروز تخمین می زنند.
از مناطق دیدنی بروجرد می توان به تپه زیبا و باستانی قرق، مسجد جامع بروجرد، خانه تاریخی کمال الدین طباطبایی، پل قلعه حاتم، گلدشت بروجرد، ارگ بروجرد و دیدنی های دیگر این شهرستان اشاره کرد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

لرستان

 

شهرستان الیگودرز

شهرستان الگودرز در شرق استان لرستان می باشد که از مهم ترین شهرستان های استان لرستان در عرصه گردشگری است. الیگودرز به دلیل قرار داشتن در دل کوه زاگرس، آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد. این شهرستان  به دلیل داشتن آب و هوایی متفاوت، طبیعت دیدنی و زیبایی را در گوشه ای از استان لرستان پدید آورده که به یکی از مقاصد گردشگری الیگودرز تبدیل شده است. لذا شما می توانید اقدام به رزرو سوئیت در لرستان و شهرستان الیگودرز بکنید.
از دیدنی های شهرستان الیگودرز می توان به آبشار آب سفید الیگودرز که به عنوان عروس آبشار های ایران معرفی شده، دشت لاله های واژگون، غالیه کوه، دریاچه گهر، آبشار وارگ، شیر های سنگی و کوه تمندر اشاره کرد که دیدن چنین مناظری می تواند روحتان را تازه کند.

 شهرستان دورود

به پایتخت طبیعت ایران در استان لرستان برویم. شهرستان دورود به دلیل داشتن طبیعت فوق العاده زیبا، به پایتخت طبیعت ایران معروف شده است. آب و هوای این منطقه معتدل کوهستانی می باشد. زیبایی های وصف ناپذیر این شهرستان باعث شده تا دورود به یکی از قطب های گردشگری استان لرستان تبدیل شود.
از جاذبه های گردشگری این شهرستان می توان به غار منو، آبشار ازنادر، آبشار آبگرم، کوه قارون، آبشار پوران بیشه پیرتو و بیشه لنج آباد اشاره کرد.

شهرستان کوهدشت

در غرب استان لرستان شهرستان زیبای کوهدشت قرار گرفته است که عنوان پنجمین شهر پرجمعیت استان لرستان را یدک می کشد. در قسمت شمالی شهرستان کوهدشت، و در منطقه ای به نام اولادقباد خرابه هایی از یک شهر قدیمی وجود دارد که به نظر تاریخ شناسان شاید خرابه های همان شهر تاریخی کوزشت باشد که حمدالله مستوفی در کتابش به آن اشاره کرده است.
غار پل خدا، دره سرطرهان، قلعه گم ور، غار برد سفید، نقوش سخره ای هومیان، آبشار شیرز، پل سی پله، دژ زلال انگیز قلعه کوهزاد و غار میر ملاس از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان کوهدشت محسوب می شوند.

شهرستان دلفان

شهرستان دلفان یکی از کهن ترین شهرستان های استان لرستان می باشد که قدمتش به نیمه نخست هزاره پیش از میلاد می رسد، که از این جهت نگین تاریخی استان محسوب می شود. به شما پیشنهاد می شود بخصوص در فصل بهار حتما به این شهرستان سفر کنید زیرا جدای از کوهستانی بودن این منطقه، بهاره دلفان، با چشمه های پر آب و زمین سرسبزی که دارد نوید بخش بهاری پر از خرمی می باشد.
از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان می توان آبشارهای سوله، مهراب، داله لان، غسلگه و قمش را نام برد و همچنین غارهای چند هزارساله، وجود چشمه های آب معدنی و کوه های سر به فلک کشیده نیز از جاذبه های گردشگری ارزشمند شهرستان دلفان به شمار می آیند.

شهرستان سلسله

ما استان لرستان را یکی از زیباترین استان های ایران معرفی کردیم، اما هم اکنون می خواهیم بهشت گم شده این استان را نیز به شما معرفی کنیم. شهرستان سلسله به عنوان بهشت استان لرستان نام برده می شود. شهرستانی سبز با آب و هوایی فوق العاده که مکان مورد علاقه دوستاران طبیعت است. در این شهرستان بیش از 300 اثر باستانی وجود دارد.
از مکان های مهم گردشگری این شهرستان می توان به پل شاپوری کاکارضا، هنام، آبشار کاکارضا، قلعه مظفری، دژشینه و دره کهمان اشاره کرد.

شهرستان پلدختر

به دامنه های کوه زیبای مله در رشته کوه زاگرس برویم، جایی که شهرستان پلدختر در گوشه ای از استان لرستان آرام گرفته است. این استان به پل های تاریخی که دارد شهرت پیدا کرده است. اهمیت این پل ها در زمینه ارتباطی بسیار بالاست. نام این شهر نیز از روی پل بزرگ و محکمی که از دوره ساسانیان به جا مانده انتخاب شده است.
پل های دختر و گاومیش، غار کلماکره، غار کوگان، تالاب های پلدختر، رودخانه کشکان، آبشار آبتاف و جنگل های بلوط ای شهرستان از مکان های دیدنی شهرستان پلدختر می باشد.

شهرستان ازنا در استان لرستان

شهرستان ازنا یکی از شهرستان های کوچک و کم جمعیت استان لرستان می باشد که عمده شهرت آن به دلیل ایستگاه قطار آن می باشد. اما این شهرستان جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. از جاذبه های گردشگری این شهرستان می توان به دره تخت، کمندان، تونل برفی، دربند، چاه تیان، بام ازنا، چشمه قلقل، امام زاده قاسم، قلعه دز و سایر جاذبه های دیگر اشاره کرد.

لرستان

شهرستان رومشکان

شهرستان رومشکان در استان لرستان یکی از مکان های تاریخی این استان محسوب می شود که آثار باستانی و اشیای تاریخی بسیار از آن کشف شده است. جدای از کهن بودن روشکان، این شهرستان از لحاظ زیست محیطی نیز تنوع قابل توجهی دارد که  یکی از سرسبز ترین شهرستان های استان لرستان محسوب می شود.
این شهرستان دارای انواع درختان بلوط، انبه، انجیر کوهی، چنار و بادام کوهی می باشد، که شاید یکی از عوامل جذب گردشگر همین میوه های رنگارنگ شهرستان رومشکان می باشد. از جاذبه های گردشگری این شهرستان نیز نمی توان گذشت، جاذبه هایی مانند تپه معروف چغابل، چغاسبز، قلعه کوه زاد، غار ویز نهال و ... را می توان نام برد.
استان لرستان با آب و هوایی متنوع و فوق العاده ای که دارد پذیرای شما در هر فصلی می باشد. استانی زیبا با تنوع جاذبه گردشگری که ما در این مقاله تنها گوشه ای از زیبایی های استان لرستان را به قلم کشیده ایم، اما به قول قدیمی ها که می گویند شنیدن کی بو مانند دیدن. پیشنهاد ما به شما این است که حتما به این استان سفر کرده و زیبایی های وصف نشدنی استان لرستان را از نزدیک ببینید.

شرکت اتراق، خدمات متعددی از جمله امکان رزرو سوئیت در لرستان، تعریف مناطق گردشگری و غیره را برای شما فراهم کرده است تا به آسانی سفر کنید.

شهرهای این استان